Możliwe przyczyny ostrego bólu w stawach

Bóle stawów: przydatne wskazówki dotyczące ich walceWiększą uwagę należy zwrócić przy odbiorze wierzby białej, przyjmować po posiłku i w umiarkowanych ilościach, w przeciwnym razie spadek jego korzystny wpływ.

Przydatne, w końcu, do leczenia bólu stawów może również okazać się  . Roślina ta pomaga wzmocnić chrząstki-integralną część stawów  na dolegliwości stawowe .

Przyjęcie prawidłowej postawy jest jednym z pierwszych rad, Jeśli masz cierpienia stawów. Utrzymać pozycję jak najbardziej naturalne, ale bez zbyt zrelaksowany i położył się. Jeśli choroba nie jest związana z инфактивным procesem, dobrze nie  tą część, a wykonywać lekkie ruchy, aby uniknąć ewentualnej   stawów.

Regularna aktywność po rozpięciu i joga może również pomóc zachować swoje stawy na treningach, zmniejszając ryzyko, że mogą się zarazić lub stać się ofiarą “uderzeniami z powietrza”. Unikaj zbyt wilgotnych środowisk i zawsze zasłaniaj się poprawnie: podmuch zimnego powietrza po nadmierne pocenie się może stanowić dodatkowy możliwy wyzwalacz bóle stawów.

Ból stawów jest bardzo częstym objawem u ludności, tak, że około 58% osób w wieku powyżej 65 lat będą odczuwać zaburzenia stawów w ciągu swojego życia.

U młodych ludzi głównymi przyczynami bólu w stawach są reaktywne zapalenie stawów czy choroby, takie jak toczeń rumieniowaty układowy, u dorosłych najczęściej występuje reumatoidalne zapalenie stawów, a u osób starszych przeważają choroba zwyrodnieniowa stawów i bóle reumatyczne polimialgia.
Oczywiście, że nie można ingerować ani w dziedzictwo genetyczne, ani w szkieletową występku, ale zamiast tego możesz zmienić swój styl życia, aby chronić stawy i przyczynić się do zapobiegania chorobie zwyrodnieniowej stawów.

Często rzetelna ocena historii i szczegółowe badanie kliniczne pozwalają sformułować właściwą diagnozę, jednak w niektórych przypadkach konieczne są dodatkowe badania, w tym specyficzne badania laboratoryjne i metody obrazowania diagnostycznego.Przyczyny i podstawowe patologie bóle stawów są liczne, ale można je klasyfikować, biorąc pod uwagę czas wystąpienia (ostry lub chroniczny ból) i liczba zaangażowanych stawów (

Możliwe przyczyny ostrego bólu w stawach:

zaostrzenie choroby zwyrodnieniowej stawów ( urazów stawów z przewlekłą ewolucją; stawu kolanowego jest najbardziej zainteresowanym miejscem, w którym następuje proximal i distal  stawy palców rąk),
Możliwe przyczyny ostrego bólu w stawach:bakteryjne zapalenie infekcyjne zapalenie stawów,
zespół Reitera (zapalenie stawów, który następuje po kilku tygodniach gastroenterologicznej lub moczowo-płciowych, zakażenia związane z zapalenie spojówek),
toczeń rumieniowaty układowy (choroba autoimmunologiczna, która może mieć wpływ na każdy organ; najczęściej wpływa na stawy, skórę, nerki i komórki krwi),
reumatoidalne zapalenie stawów (zapalenie stawów odpornej na podstawie, zwykle symetryczny  , który, jeśli nie jest leczone, może prowadzić do  i utrata funkcji stawu),
ostra gorączka reumatyczna (w tym przypadku charakteryzuje się wędrowny zapalenie stawów, ból stawów przenosi się z jednego dużego stawu do drugiego w trakcie choroby),
dna moczanowa (osadzanie na poziomie chrząstki kryształów urates sodu),
pseudogout (wrzucanie na poziomie chrząstki kryształów pirofosforanu wapnia)

choroba zwyrodnieniowa stawów,
reumatoidalne  ,
przewlekła dna moczanowa  (agregaty , które mogą powstawać w dodatku do  nawet w skórze),
łuszczycowe zapalenie stawów (klasyczny-udział dystalnych paliczków palców),
zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (choroba zapalna, która głównie atakuje odcinka lędźwiowego kręgosłupa i stawów krzyżowo- stawu),
toczeń rumieniowaty układowy,
medycyna polimialgia (podżegającym chorobą, której przyczyna jest nieznana; charakteryzuje się ból i sztywność ramiennej i miednicy czasowych, towarzyszą objawy ogólne).

Czynniki ryzyka

Wiek: częstotliwość dolegliwości reumatycznych wzrasta wraz z wiekiem, około 58% osób w wieku powyżej 65 lat będą odczuwać zaburzenia w stawach. Ponadto, choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności u osoby w podeszłym wieku.
Wprowadzenie: kilka schorzeń stawów są  , czyli definiowane jako środowiskowymi czynnikami, jak i predyspozycje genetyczne; w związku z tym istnieje znajomości, a ryzyko ich wystąpienia zwiększa się, gdy członkowie rodziny cierpią, zwłaszcza, jeśli są one pierwszego stopnia. Wśród nich pamiętamy:

  • choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • toczeń rumieniowaty układowy,
  • łuszczycowe zapalenie stawów.

Inne patologie: niektóre choroby mogą prowadzić do uszkodzenia stawów, w sposób bezpośredni lub pośredni, np. osteoporoza jest czynnikiem ryzyka złamań, a niewydolność nerek przyczynia się do gromadzenia się kwasu moczowego w organizmie i powstawanie patologia dna moczanowa.
Leków: ból stawów może być spowodowany po zażyciu niektórych leków, takich jak: chinidyna, przewlekle przyjęty Acyklowir, chinolony, IL2, Cymetydyna, ryfabutyna, interferon, inhibitory proteazy HIV, inhibitory aromatazy,  . Ponadto, niektóre rodzaje leków moczopędnych może przyczynić się do rozwoju dny moczanowej, a przewlekłe stosowanie kortyzonu jest czynnikiem ryzyka rozwoju septyczne zapalenie stawów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here