moes-world-famous-newport-restaurant

moes-world-famous-newport-restaurantDom Elvisa Presleya  społeczeństwo, Newport uczta wizualna, żeby nie powiedzieć więcej. Podoba mi się tutaj pizza, ale miałem na myśli inne pomysły, kiedy odwiedziłem temu w sierpniu jednym ciepły letni poranek.Restauracja Moe’s Newport znajduje się w dzielnicy  w Ottawie, Ontario, Kanada, na rogu ulic Churchill i Scott. Wcześniej znajdował się na rogu Richmond i Churchilla. MO znany z pizzą i menu libańskiej kuchni.

MO został założony libańskich uchodźcą MO Аталлой, który opuścił swoją ojczyznę w 1976 roku. W Libanie Аталлах kierował restauracją swojej rodziny na wybrzeżu morza Śródziemnego. Jego pierwsza praca w Kanadzie była zmywarkę w greckiej restauracji na ulicy Rideau. Pracował w kilku lokalnych restauracjach, w tym w innym miejscowym lokalu: pizzeria Colonnade na ulicy Metcalf. Nabył Newport w 1988 roku, przekształcając baru w lokalne atrakcje i bardzo udane przedsięwzięcie. Obecnie Аталла posiada kilka restauracji w Ottawie.

Аттала jest również znany филантропом, собравшим setki tysięcy dolarów dla lokalnych organizacji charytatywnych. Każde boże narodzenie rano Аталлах pozwala mniej szczęścia gościom darmowe śniadanie i obiad w Newport. Setki prezentów również przekazane od społeczeństwa w Newport dla tej szczególnej okazji.

Аттала jest współzałożycielem, wraz ze zmarłym kanadyjskim dziennikarzem i dobrym przyjacielem Earlem Macrae, społeczeństwa wzroku Elvisa, organizacji charytatywnej, która często prowadzi imprezy w restauracji. Ściany Newport ozdobione pamiątkowymi przedmiotami Elvisa i obrazy, początkowo inspirowane Macrae, znanym fanem zmarłego piosenkarza. Dziś  sam kocha Elvisa, a także. W uznaniu społeczeństwa i Newport, mała uliczka za oryginalnej restauracji został oficjalnie nazwany” Elvis  Lane ” Оттавским przez radę miasta.

Restauracja jest również znany jako miejsce pracy Heather Crow, dawnej kelnerki w Newport, u której zdiagnozowano raka płuc. Nigdy nie palił, nowotwór został przyjęty na wiele lat skutki biernego palenia w Newport, i inne restauracje, które pracowała w ciągu czterdziestu lat kariery. Właśnie w Newport spotkała się z dyrektorem Ministerstwa zdrowia Kanady, który pomógł jej stać się przedstawicielem kampanii przeciwko biernego palenia, które obejmowały pojawienie się w telewizyjnych reklamach w całej Kanadzie. Аталлах również pojawił się w serii reklam do informowania opinii publicznej, omawiając, jak właściciele restauracji nie wiedzą o szkodliwości biernego palenia i jak palenie było zabronione  po diagnozy Crow.

W restauracji działa również kiosk i patio na pobliskiej plaży Китчиссиппи.